Zmarszczki na czole – z czego wynikają

Miejscem na twarzy, gdzie zmarszczki atakują w pierwszej kolejności jest zwłaszcza czoło. Pojawienie się ich w tym punkcie często wynika z działania genów. Jeżeli nasza babcia czy mama mają zmarszczki w tej okolicy, my również możemy spodziewać się wystąpienia tam pierwszych oznak starzenia się skóry.

Nie ma jednak reguły. Każda cera to indywidualny przypadek. Bardzo duże znaczenie ma przecież również pielęgnacja. O ile dobierzesz odpowiednią, dasz radę bez problemu zahamować proces tworzenia się zmarszczek. Pytanie tylko- w jaki sposób się za to zabrać i skąd wiedzieć, co ma pozytywny wpływ na skórę w kontekście redukcji oznak starzenia? Popatrz poniżej. Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek.

Po pierwsze, kolagen. Możesz stosować specjalistyczne preparaty kosmetyczne z dodatkiem dużych ilości kolagenu, bo to jego utrata jest rezultatem utracenia przez skórę elastyczności i jędrności. Bez kolagenu cera staje się brzydka, poszarzała a czoło wiotkie. Kolejna kwestia to degeneracja mięśni twarzy, która też odpowiada za pojawienie się zmarszczek na czole. Mowa zwłaszcza o mięśniu, jaki odpowiada za podciągnięcie w górę brwi. Jeżeli ten mięsień nie działa, tworzy się charakterystyczna u wielu osób pionowa zmarszczka na czole, a więc tak zwana lwia zmarszczka.

Bardzo ważnym bodźcem hamującym proces starzenia się skóry jest zdrowy tryb życia, przez co rozumie się odpowiednio dobraną dietę, bez fast foodów, używek typu nadmierne ilości alkoholu bądź papierosy. Nie jest wskazane również przebywanie zbyt długo w zanieczyszczonym środowisku, bo to także negatywnie rzutuje na kondycję naszej cery i powstawanie zmarszczek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *