Wady diety cud

Wady diety cudDiety cud od lat notują ogromną popularność wśród ludzi na całym świecie. Jesteśmy nauczeni, że potrzebujemy czegoś na już, na teraz. Jednak ze zrzucaniem zbędnych kilogramów nie jest tak łatwo. Zbliżają się wakacje? Jedziesz na urlop? Masz ślub lub idziesz na przyjęcie sylwestrowe? O swojej sylwetce pomyśl nieco wcześniej, niż miesiąc przed.

Specjaliści zgodnie potwierdzają – diety cud są niebezpieczne dla zdrowia. Ich negatywne skutki pojawiają się nawet po długim czasie. Prawidłowy i niezagrażający spadek wagi to od 0,5 do 1,5 kg na tydzień. I musi być to połączone ze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną.

Dieta cud jest obarczona ryzykiem pojawienia się efektu jojo. Owszem, zrzucamy zbędne kilogramy, ale po powrocie do starych nawyków organizm uzupełnia tkankę tłuszczową w sposób zatrważająco szybki.

Niestety niektóre diety cud są też niebezpieczne dla zdrowia. Osłabiają włosy, paznokcie, a czasami zaburzają także gospodarkę hormonalną. Ważna jest zbilansowana dieta, bogata w odpowiednie wartości odżywcze i dostarczenie odpowiedniej i bezpiecznej ilości kalorii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *