Tatuaż z henny

Wydawać by się mogło, że tatuaże z henny są wymysłem współczesności, ale ich historia okazuje się zadziwiająco długa. Pierwsze tego rodzaju cielesne ozdoby wykonywane były prawdopodobnie już pięć tysięcy lat temu!

Henna z jakiej dziś się korzysta i która kiedyś była stosowana to barwnik roślinny, a dokładniej sproszkowane pędy oraz liście lawsonii inermis – lawsonii bezbronnej. Roślina jest doskonale znana w Indiach, Iranie, Pakistanie, w krajach afrykańskich i na terenie Ameryki Południowej. Jej używano do malowania twarzy, a dziś ma ona szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Henna tego typu znana była być może jeszcze w Starożytnym Egipcie, bowiem jak głoszą legendy i jak wskazują na to zapiski z kart historycznych, po śmierci faraonów tatuażami z lawsonii dekorowano ciała zmarłych.

Zrobić tego rodzaju ozdobę we własnym zakresie wcale nie jest trudno. Nie trzeba wielkiego talentu artystycznego, a jedynie kilka przydatnych akcesoriów- aplikator, ręcznik i gumowe rękawiczki, szablony, z których będziemy odbijać określone wzory mające powstać na ciele i na tym koniec. Zbierz rekwizyty, a później aplikatorem nanieś hennę na wzór, który odciśniesz na wybranej partii ciała. Odczekaj moment, niech henna wyschnie dokładnie. Najlepiej chronić tatuaż przed kontaktem z wodą. Optymalnie jest poczekać jakieś pięć godzin z kąpielą. W tym czasie nasza ozdoba z pewnością właściwie zostanie utrwalona.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *