Rodzaje mezoterapii

Zabieg mezoterapii to jeden z najpopularniejszych rodzajów zabiegów pielęgnacyjnych z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje się go z zastosowaniem rozmaitych sprzętów oraz preparatów kosmetycznych. Biorąc jednakże pod uwagę preferencje i stopień postarzenia skóry pacjentów, można wspomnieć o kilku rodzajach mezoterapii, jaka występuje w ofertach renomowanych klinik. Poniżej krótka charakterystyka.

Mezoterapia igłowa

Jak wskazuje na to już samo jej nazewnictwo to miejscowy zabieg nakłuwania strzykawką z cieniutkimi igłami substancji odżywczych. Ma to na celu rewitalizację skóry, a wprowadzane substancje to gotowe ampułki przeznaczone do mezoterapii. Czasami mowa również o koktajlach. Niekiedy zabieg ten robiony jest z użyciem pistoletu, którym wstrzykiwane są składniki zdrowotne dla skóry. To w pełni bezpieczna metoda.

Mezoterapia bezigłowa

Opiera się na nieużywaniu igieł. Proces odżywienia skóry bazuje tutaj na elektroporacji. Nie ma więc kłopotu z nakłuwaniem. Dermatolog czy kosmetolog korzysta z procesów fizycznych jakie zachodzą w błonach komórkowych a także zjawisk następujących w warstwie rogowej.

Mezoterapia mikroigłowa

Jest do niej potrzebny kartridż i sprzęt umożliwiający regulację tempa działania igieł. Wykonywane są uderzenia od 60 do nawet 170 na sekundę. Jeżeli kosmetolog właściwie kontroluje prace urządzenia, możliwe jest wykluczenie jakichkolwiek powikłań oraz zapewnienie pacjentowi pełnego bezpieczeństwa. Brak rozwagi przy mezoterapiimikroigłowej może jednakże skutkować uszkodzeniem naczyń krwionośnych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *