Pierwsze oznaki starzenia skóry – jak się ich pozbyć

Zmarszczki to oznaka starzenia się skóry, ale też efekt działania genów bądź bardzo często dowód na to, że prowadzimy niezdrowy tryb życia. Wreszcie to kwestia nieumiejętnego dbania o cerę. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów walki ze zmarszczkami.

Maseczki

Odżywcze maseczki to mazidła, które potrafią zdziałać cuda. W szczególności na zahamowanie procesu starzenia się skóry polecane są te z miodu, banana i cytryny. Papkę nanosimy na buzię i przetrzymujemy od dziesięciu do dwudziestu minut, a następnie zmywamy letnią wodą. Podobne właściwości ma także sok z białej kapusty, który warto wcierać w punkty na twarzy pokryte zmarszczkami.

Peelingi

Pierwsze zmarszczki doskonale da się zlikwidować za sprawa naturalnych peelingów, które będą dla skóry w pełni bezpieczne, z kolei dla zmarszczek bezlitosne. Przykładowo, zmieszajmy jogurt z płatkami owsianymi oraz malinami. Takie mazidło nałóżmy na kilkanaście minut na twarz. Podobne działanie wykazuje peeling z cukru bądź z kawy.

Mimika pod kontrolą

Wielu ludzi cierpi na zmarszczki mimiczne- na skutek zbyt gwałtownego reagowania na rozmaite emocje- intensywnego śmiania się i robienia przy tym min, impulsywnego złoszczenia się czy dziwienia, które wiąże się z podnoszeniem brwi w górę czy marszczeniem czoła.

Masaże

Niezawodne okazują się zdecydowanie masaże twarzy. Najbardziej skuteczny wydaje się lifting, który poprawia krążenie oraz pozwala odprężyć się. To relaks połączony z polepszeniem mimiki twarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *