Jak przygotować się do jesieni

Lato już za pasem, wracają chłodne wieczory i poranki, a niedługo już całkiem będzie zimno i zaczniemy sięgać po cieplejsze ubrania z głębi szafy. Przez lato nasza cera, skóra czy włosy są narażone na promienie słoneczne. Częściej przebywamy na słońcu, opalamy się nie używając kremów z filtrami, a nasze włosy są przesuszone. Wcześniej pisaliśmy jak przygotować się do lata, jeśli nie przygotowałaś się i Twoje włosy oraz skóra nie wyglądają najlepiej – czas na regenerację!

Zafunduj sobie jeden dzień w swoim własnym domowym spa. Oczywiście jeden dzień nie wystarczy na całkowitą regenerację, ale warto od takiego dnia zacząć. Zastosuj na włosy maseczki, najlepiej sięgnąć po te z naturalnym składem. Maseczka regeneracyjna, na włosy suche, zniszczone – będzie najlepsza. Na świeżo umyte włosy nanieś maseczkę, włosy zwiąż w koka, nakryj folią – może być spożywcza, a następnie ręcznikiem i pozostaw na 30 minut. Dobrze jest także ręcznik wcześniej nieco nagrzać, na przykład suszarką. Maseczki działają najlepiej kiedy jest ciepło. Po 30 minutach spłucz dokładnie maseczkę i układaj włosy jak zawszę.

Kiedy Twoje włosy są już w lepszej kondycji, zastosuj maseczkę na twarz. Pamiętaj o nawilżaniu całego ciała. Często popełniamy błędy, że używamy balsamów i olejków tylko wtedy kiedy odkrywamy ciało, czyli wiosną latem, a zima i jesienią nasza skóra wysycha.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *