Jak kupować kosmetyki i nie zwariować

Jak kupować kosmetyki i nie zwariowaćSklepowe pułki uginają się od wszelakich kosmetyków. Zwabiają nas kolorowe opakowania, promocję producentów, informację na opakowaniu – „Odżywiona i zregenerowana skóra już po pierwszym użyciu”, „Lśniące i piękne włosy” lub reklamy z osobami znanymi z telewizji, którzy przetestowali dany kosmetyk i są zachwyceni. Jak w tym wszystkim się połapać, co faktycznie jest prawdą a co mitem, na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków? Postaramy się w tym artykule nieco pomóc.

Naszym zdaniem najlepszym wyborem będą kosmetyki naturalne, ale niestety kosmetyk naturalny kosmetykowi naturalnemu nie równy. Sprawdzaj skład – kosmetyki naturalne powinny zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, a nie powinny zawierać składników pochodzenia zwierzęcego (tylko lanolina i wosk pszczeli). Skład uszeregowany jest również pod względem procentowego udziału danego składnika w kosmetyku. Najlepiej wybieraj produkty z certyfikatem, dzięki temu masz zapewnienie, że Twój kosmetyk jest naturalny bądź ekologiczny.

Unikaj kosmetyków, które zawierają w swoim składzie niebezpieczne substancje, a są to między innymi: Parafin, Mineral Oil, glikole (np. propanodiole), konserwanty (np. methylparaben, ethyloparaben, buthyloparaben, phenoxyehtanol) i sylikony z końcówką methicone.

Pamiętaj, bądź ostrożny i wybieraj rozsądnie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *