Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

Chyba każdy przyzna, że czas rano mija inaczej, szybciej. Ba, pędzi jak wyścigówka na najważniejszych zawodach, nie zważając na nic. Niestety w porannym amoku i braku czasu zapominamy o zjedzeniu śniadania. A niestety to bardzo źle i organizm bardzo szybko dopomina się swojej dawki odżywczych substancji. Dlaczego śniadanie jest takie ważne? Zobaczmy!

Poprawa metabolizmu

Po nocy nasz układ pokarmowy także potrzebuje pobudzenia. Zjedzenie pożywnego śniadania o odpowiednich składnikach skutecznie pobudza metabolizm, a przez to ma zbawienny wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi. Pamiętajmy, że dobre śniadanie powinno zawierać dużą dawkę węglowodanów złożonych. Łagodnie podnoszą one poziom cukrów oraz są doskonałym źródłem energii. Śniadanie powinno wynosić 30% codziennego zapotrzebowania na jedzenie.

Lepsze samopoczucie

Zjedzenie smacznego i pożywnego śniadania poprawia humor i sprawia, że cały dzień mamy energię do działania. Śniadanie sprzyja także koncentracji.

Pamiętajmy o tym najważniejszym posiłku dnia nawet gry rano czas pędzi nieubłaganie.

Comments

  1. Martyna says:

    Ja nigdy nie miałam czasu jeść śniadania, szybko do szkoły, potem do pracy i zawsze jadłam na szybko znacznie później. Po jakimś czasie postanowiłam to zmienić i czuje się dużo lepiej. Mam wiećej energii i więcej mi się chce 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *