Czym jest medycyna regeneracyjna?

Czym jest medycyna regeneracyjnaW dzisiejszych czasach medycyna regeneracyjna jest coraz bardziej zauważalna. Ludzie zaczynają przykładać coraz większą uwagę do szybkiej regeneracji po różnego typu urazach i chcą uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. Dzięki ogólnemu rozwojowi medycyny regeneracja może przebiegać szybciej i efektywniej.

Medycyna regeneracyjna zajmuje się wspomaganiem procesów gojenia oraz naprawy uszkodzonych narządów czy tkanek. Obejmuje także przeszczepy, czynniki wzrostu i terapię genową. Jeśli organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z problemem, medycyna regeneracyjna wspomaga ten proces, wytwarzając w laboratorium niezbędne tkanki czy narządy.

W czym tkwi siła medycyny regeneracyjnej?

Czym jest medycyna regeneracyjnaMedycyna regeneracyjna jest dziedziną interdyscyplinarną, która łączy wiele dziedzin nauki, m.in. biologie molekularną oraz inżynierię tkankową. To szybko rozwijająca się dziedzina, która daje nadzieję w przyszłości na zupełne pozyskiwanie narządów do przeszczepów, które wyhoduje się w laboratorium. TO przyszłość medycyny, w której pokłada się spore nadzieje.

Comments

  1. Paulina Sprężyna z Ciechocina says:

    Medycyna regenarycyjna to chyba najciekawszy temat, jaki można wymyślić. Bardzo ciekawy artykuł z rzeczowymi i potrzebnymi informacjami.
    Cieszę się, że odnalazłam waszego bloga 😉

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *