Bibułki matujące – wszystko, co warto wiedzieć

Jeżeli Twoja cera zalicza się do mocno przetłuszczających, a nawet do mieszanych, warto abyś rozważył zakup tak zwanych bibułek matujących. Ten rodzaj kosmetycznych akcesoriów pozwala na to, żeby systematycznie usuwać nadmiar sebum, a więc skutecznie wyzwalać twarz z nadmiernego tłuszczu, który powoduje jej błyszczenie się. Sebum przeważnie wydziela się w zbyt dużych ilościach w strefie T, a więc na czole, nosie i brodzie. Inwestując w kosztujące już od paru złotych bibułki matujące, zapewnisz swojej cerze promienny i estetyczny wygląd.

Bibułki są sprzedawane w kompletach, po kilkadziesiąt sztuk w paczuszce. Wystarczy czasem przyłożenie jednego papierka, aby uzyskać rewelacyjny efekt zmatowienia twarzy pokrytej sebum. Przy tym w żaden sposób nie niszczymy makijażu. Pamiętaj, żeby ograniczać bibułki do jednorazowego użytkowania pojedynczego papierka, bo w przeciwnym razie rozniesiesz po buzi bakterie. Nie jest to zbyt higieniczne.

Dzięki bibułkom możesz zapewnić swojej cerze czystość, uczucie świeżości oraz zagwarantować sobie lepszą trwałość makeup’u. Regularne korzystanie z nich pozwala na zapewnienie skórze idealny wygląd dwadzieścia cztery godziny na dobę. To pewność nierozmazywania się makijażu, a także pełen komfort nawet przy wysokich temperaturach panujących w środku lata. Buzia nie jest zlana potem, fluid nie spływa, puder utrzymuje się na policzkach. Tym samym, cera nie jest przytłoczona sebum i zmniejsza się zatkanie porów, a co za tym idzie- nie tworzą się na twarzy różnego typu niedoskonałości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *